23508
YÜKLENİYOR...

KANAL TEMİZLİK VE GÖRÜNTÜLEME

            Zaman içerisinde ev, işyeri, fabrika ve benzeri yerlerin atıklarıyla mevcut kanalizasyon hatları dolmaktadır. Hatların sürekliliğini sağlayabilmeleri ve verimli çalışabilmeleri adına periyodik olarak belirli zaman aralıklarında temizlenmeleri ve video görüntülerinin alınması gerekmektedir. Temizliği yapılmamış kanalda oluşacak tıkanıklar çevre kirliliği ve altyapı işletme sıkıntısı meydana getirmektedir.

             Kanalizasyon temizlik hizmeti günümüzde teknolojik araçlar vasıtasıyla yapılabilmektedir.

            Eskiden insan gücü ile temizlenen kanallar bugün minimum insan gücü gerektiren, Re-Cycle Kombine Kanal Temizleme araçları ile temizlenmektedir. Bu araçlar bünyesinde bulundurduğu kuvvetli basınçlı su pompaları ile kanala su basarak kanalın içindeki tıkanıkların gidermekte ve teressubatın kanalın ağzına getirmektedir.

       Kanal müdahale bacasına basınçlı su ile getirilen teressubat malzeme yine araç bünyesinde bulunan emiş (vakum) pompası ve hortumları vasıtası ile pis su haznesine çekilmektedir.

       Gelişmiş ülkelerde uygulanan bu sistem ile alt yapıda hiçbir kazıya gerek duymadan, yaya ,araç trafiğini aksatmadan ve çevreye rahatsızlık vermeden, çok kısa bir süre içerisinde kanal temizliği işlemi teknolojik ekipmanlarımız ile yapılmaktadır.